رفتن به محتوا

💥یک اشتباه رایج در سایت‌ها + یک تکنیک قوی برای افزایش نرخ دانلود‌ها و افزایش رتبه alexa سایت‌مان

هرگز یک فایل صوتی و تصویری رو صرفا برای دانلود توی سایت قرار ندید! حتما امکان play شدن در خود سایت را قرار بدید. خیلی‌ها مثلا پستی میزارند که یک فایل صوتی هم ضمیمه دارد، یا پادکست قرار می‌دهند یا مقاله صوتی. می‌گن این فایل رو دانلود کنید و گوش بدید، که خیلی اشتباه‌ است.

امکان play شدن، دو مزیت دارد:

اول اینکه: بهتره کاری کنیم که مخاطب حتما خیلی به سرعت به محتوا دسترسی پیدا کنه و مصرف محتوا رو شروع کنه.

اگر هم حتی در نهایت بخواد دانلود کنه، در حین اینکه منتظره فایل دانلود شه، بهتره بتونه بخشی از فایل رو ببینه یا بشنوه. که هم درد صبر کردن را برای مخاطب کاهش بدیم و هم گوش دادن به همون چند دقیقه اول مخاطب رو بیشتر ترغیب کنه که حتما فایل دانلود شده را گوش بده.

قرار دادن امکان play شدن مستقیم و این‌ امکان که مخاطب بتونه حداقل اول فایل رو گوش بده و بعد تصمیم بگیره که آیا دانلود بکنه یا نه. که این باعث میشه دانلود شدن و گوش داده شدن فایل حداقل ۳۰ تا ۴۰٪ افزایش پیدا کنه. وقتی دکمه play شدن در همین لحظه نباشه، خیلی‌ها وقت و صبرشون رو خرج نمی‌کنن برای اینکه اول دانلود کنن و بعد بببنن توی ویدیو یا صوت چی گفته میشه!

و دوم اینکه:

ویدیو‌ها و صوت‌ها یکی از بهترین ابزار برای اینه که بتونیم‌ مخاطب رو مدت زمان بیشتری توی سایت نگه داریم و برای رتبه سایت ما خیلی بهتر می‌شه.

اگر مخاطبی فایل صوتی رو دانلود کنه و واقعا هم ۵ دقیقه گوش بده‌. تاثیری در رتبه سایت ما نخواهد داشت، اما اگر مخاطب یک فایل صوتی رو توی سایت ما play کنه و وقتی سایت ما باز هست فایل رو گوش بده. این دقایقی که مخاطب در سایت ما می‌مونه باعث افزایش Time On Site و Session Duration و باعث افزایش رتبه‌ی سایت ما میشه.

پس: هرگز فایل صوتی و تصویری رو برای دانلود نزارید مگر‌ اینکه امکان play مستقیم هم براش بزارید

 

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

با عضویت در خبرنامه مدرسه بازاریابی از تازه‌ترین‌ها باخبر شوید

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

احتمالا به این مقالات نیز هستید