راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی خانگی

راه اندازی کسب و کار خانگی

آیا تصمیم به راه‌اندازی تجارت خانگی گرفته‌اید؟ عالی است ولی از کجا باید شروع کرد؟ اگر شما با اینترنت آشنایی مختصری دارید پس مانعی برای راه‌اندازی تجارت خانگی در اینترنت وجود ندارد. در اینترنت منابع زیادی وجود دارد که شما می‌توانید از تحقیقات آن‌ها در رابطه با راه‌اندازی تجارت خانگی خود استفاده کنید و همچنین شرکت‌های زیادی هستند که اگر شما به آن‌ها بپیوندید حاضرند خدمات زیادی به شما ارائه دهند. در اینجا برای صرفه‌جویی در زمان و هزینه به جمع‌آوری پنج راه‌حل و ایده آسا برای شروع تجارت خانگی پرداخته‌ایم.

1. ساعات کاری خود را مشخص کنید

تصمیم بگیرید که چه مقدار زمان می‌توانید برای تجارت خانگی خود اختصاص دهید، با خودتان صادق باشید. تعداد زیادی از صاحبان تجارت هیچ‌وقت در کارشان موفق نمی‌شوند چون حاضر نیستند برای کارشان وقت صرف کنند. اگر شما یک کار تمام‌وقت دارید و نیز قصد دارید به کار قبلی خود ادامه دهید پس باید میزان زمان آزاد خود را برای پرداختن به کار جدید تعیین کنید.

آیا می‌توانید حداقل چند ساعت در روز یا شاید هفته به این کار اختصاص دهید. هنگامی‌که زمان خود را معین کردید سعی کنید همیشه این مقدار زمان را به کارتان اختصاص بدهید و در آن کوتاهی نکنید. با تجارت خانگی خود همانند یک فروشگاه رفتار کنید با ساعاتی برای انجام آن کار، برای مثال اگر شما مغازه را از ساعت 9 صبح تا 5 بعدازظهر باز می‌کنید پس باید در این ساعات شخصی در مغازه باشد، اگر شما قصد دارید در تجارت جدیدتان از ساعت 8 بعدازظهر تا 11 بعدازظهر برای پنج شب در هفته کار کنید پس اجازه دهید این زمان، زمان کاری و عملیاتی شما باشد.

 2. نوع تجارت خود را مشخص کنید

حتی اگر شما طرحی برای فروش محصولات خود دارید، پیوستن به یک شرکت دیگر و فروش محصولات آن‌ها و به دست آوردن درآمد بیشتر می‌تواند مفید باشد. حتی در صورتی که زمان و پشتکار کافی داشته باشید می‌توانید به هر دو تجارت بپردازید. محصولات و یا خدماتی را که از فروش و یا ارائه آن لذت می‌برید، انتخاب کنید. چون اگر از شغلی متنفر باشید، نمی‌توانید برای مدتی طولانی جذب آن شوید. هرچقدر بیشتر از کارتان لذت ببرید، موفقیت شما بیشتر خواهد شد. با استفاده از اینترنت تجارت بازاریابی اینترنتی چند سطحی همانند ساختمانی است که در لایه‌های پایینی دارای شکاف است. این‌ یک فرصت عالی برای شماست که یک وجه اضافی و یا حتی یک درآمد قابل‌توجه داشته باشید. دلیل سودمند بودن تجارت بازاریابی چند سطحی به صورت آنلاین این است که برقراری تماس بین افراد خیلی راحت از طریق ایمیل و یا وب‌سایت شخصی آن‌ها صورت می‌گیرد.

تعدادی از شرکت‌های بازاریابی چند سطحی حتی بیشتر کارها و تماس‌ها را برای شما انجام می‌دهند تا در زمان و هزینه شما صرفه‌جویی شود. برقراری ارتباط آنلاین حتی اگر شما یک فروشنده واقعی نباشید بسیار آسان است. اگر تصمیم پیوستن به یک گروه بازاریابی چند سطحی را دارید مطمئن شوید که شرکتی معتبر را انتخاب کرده‌اید که حداقل چند سال در این زمینه فعالیت دارد. سعی کنید با افرادی که با این شرکت‌ها کارکرده‌اند صحبت کنید. امروزه سایت‌های کلاه‌بردار زیادی به صورت آنلاین فعالیت می‌کنند، پس در یک شرکت بازاریابی چند سطحی که مطمئن و بی‌خطر باشد عضو شوید.

 3. محیط کار را برای تجارت خانگی خود آماده و مهیا کنید

قبل از شروع به انجام کار مطمئن شوید که اتاق کار شما کاملا مناسب است. برای مثال کامپیوتر خود را به مدل بالاتر و یک ارتباط اینترنت پرسرعت ارتقا دهید، کار شما نباید از شرکت‌های بیرونی ضعیف‌تر باشد. همچنین یک صندلی راحت با خمیدگی پشت و دسته‌دار تهیه کنید. صفحه‌ کلید و ماوسی را که با آن راحتید انتخاب کنید و میز خود را مرتب کنید. کار کردن در یک محیط سازمان داده ‌شده و مرتب، ذهن را باز می‌کند و شما می‌توانید بدون حواس‌پرتی کارتان را انجام داده و پیشرفت کنید.

4. میزان سرمایه‌گذاری مالی خود را مشخص کنید

قبل از سرمایه‌گذاری – حتی مقداری ناچیز – مطمئن شوید که تجارت درستی را انتخاب کرده‌اید. هنگامی‌که محصولات دیگران را می‌فروشید ممکن است قبل از شروع به کار اداری، عضویت در یک سایت و غیره از شما درخواست سرمایه‌گذاری شود، اگر این‌چنین بود قبل از پرداخت پول همه ابعاد کار را بررسی کنید. شروع هر کاری به سرمایه‌گذاری مالی نیازمند است ولی قبل از سرمایه‌گذاری در این زمینه نیاز به تفکر دارید. پس از انتخاب کار و سرمایه‌گذاری در آن کار بودجه لازم را برآورد کنید. داشتن یک حساب بانکی محلی یک ضرورت است و همچنین در صورت امکان حسابی افتتاح کنید که قابلیت پرداخت آنلاین را داشته باشید. بانک‌های سامان و پارسیان چنین خدمات آنلاینی را ارائه می‌دهند. اگر در یک سایت بازاریابی چند سطحی عضو شدید اول از هر چیز بپرسید که پرداخت‌ها چگونه صورت می‌گیرد.

 5. از هوش و مهارت‌های خود استفاده کنید

زمانی که شما در یک شرکت بازاریابی چند سطحی عضو می‌شوید و یا شروع به فروش محصولات و خدمات خود می‌کنید به خاطر داشته باشید که از تمام استعدادها و مهارت‌های خود استفاده کنید، شاید شما تایپیست خوبی هستید یا یک کاربر حرفه‌ای اینترنت، شاید در طراحی ‌سایت مهارت دارید یا روش پرینت گرفتن و یا ارتقا آنلاین نرم‌افزارها را بلدید. از استعدادهای خود برای افزایش سود و بهره‌وری تجارت خانگی خود استفاده کنید. با نشان در خانه و آرزوی داشتن تجارت موفق به جایی نخواهید رسید. از این پنج نکته اولیه استفاده کنید تا بتوانید تجارت خود را بهبود ببخشید.

به مشتریان آگاهی دهید تا از شما خرید کنند

دادن آگاهی به مشتریان از کلیدهای فروش

هنگامی‌ که مشتری تصمیم به خرید چیزی دارد، به عنوان یک فروشنده حتما دوست دارید اولین فردی باشید که به شما مراجعه می‌کند. ولیکن رقبای شما نیز آماده پاسخگویی به نیازهای مشتریان هستند.

چه عاملی موجب می‌شود که مشتری مکان خاصی یا بهتر است بگوییم از بین رقبای مختلف یکی را برای خرید انتخاب می‌کند. این همان چیزی است که ذهن شرکت‌های مختلف را به خود مشغول ساخته است. بهتر است بدانید که حتی مشتریان نیز اغلب مواقع پاسخی برای این سوال پیدا نمی‌کنند.

در نظر آنان، خرید نوعی حمایت در جهت افزایش بازدهی و بهبود سرویس‌دهی تجاری است، ولیکن در واقع چیزی که بیشتر نظر مشتریان را به خود جلب می‌کند و آن را دقیقا زیر نظر می‌گیرند لباس، کفش، مارک تجاری هنرپیشه‌ای است که برای تبلیغات شرکت خاصی صحبت می‌کند و بر طبق آن بازارهای خرید را شکل می‌دهند، البته عوامل زیادی در این موضوع که چطور از رقبای خود پیشی بگیرید، نقش دارند که چند مورد مهم عبارت‌اند از:

آگاهی
آگاهی یعنی شناخت کامل مشتری از شما در بازه زمانی زیاد، اگر به خوبی شناخته نشوید هرگز از شما خرید نمی‌کنند، پس بر روی بازاریابی خود کار کنید تا جایی که اطمینان داشته باشید برای مشتریان خود شناخته شده هستید و نگران هزینه بازاریابی نباشید که بازده آن در آینده‌ای نزدیک به طور کامل هزینه را پوشش خواهد داد.

دو شیوه موثر در افزایش آگاهی عبارت‌اند از:

1. تبلیغات
تبلیغات و راه‌های دیگر بازاریابی نام شما را در مقابل کالا به مشتری معرفی می‌کند حتی اگر خریدی از شما نشود تبلیغات نام و سابقه شما را در یاد مشتری زنده نگه می‌دارد.

2. موقعیت
اگر به کاری مشغول هستید که مشتریان به شما مراجعه می‌کنند برای مثال رستوران یا مغازه خرده‌فروشی دارید، سعی کنید مکانی را برای کسب‌وکار پیدا کنید که محل عبور افراد باشد یا اگر با ماشین از آنجا عبور می‌کنند بتوانند لحظه‌ای توقف کنند، مکانی را پیدا کنید که دید خوبی داشته باشد.

مزایا و شکل ظاهری کالا
شکل ظاهری کالا همان خصیصه مهمی است که آن را از رقبای شما متمایز می‌کند، مزایای کالا نیز چیزی است که منجر به بهبود زندگی مشتری و کسب‌وکار شما می‌شود. برای مثال چیزی که در یک سبزی‌فروشی نظر مشتری را به خود جلب می‌کند، کاهویی است که ظاهری آراسته و بدون آفت‌کش را داشته باشد برای اینکه هدف مشتری سلامت خود و خانواده و مصونیت از زیان مواد شیمیایی است.

کلید موفقیت
بر روی کیفیت بیش از ظاهر کالا توجه داشته باشید مشتریان می‌خواهند بدانند کالای خریداری شده چه مزایایی را در آینده برای آنان در بر خواهد داشت و مورد مذکور با توان زیاد آنان را به سوی خرید کالاسوق می‌دهند.

قیمت
انتخاب قیمت مناسب کالا نسبت به رقبا همان چیزی است که ذهن مشتری را به سمت خرید کالای شما هدایت می‌کند، اغلب اوقات تعدادی از مشتریان به قیمت بالا واکنش زیادی نشان می‌دهند. در حقیقت قیمت، یک محرک قوی به حساب می‌آید در این صورت باید تلاش کنید قیمت را تا حد امکان پایین نگه دارید. تعدادی دیگر از مشتریان بدنبال کالای لوکس با قیمت بالاهستند در این صورت قیمت بالا حتی برای آنان جذاب نیز هست، به طور مثال کیف‌های دستی کوچک و گران‌قیمت را در نظر بگیرید. تعدادی از مردم در جست‌وجوی کیفیت مطلوب هستند و کمیت برای آنان اهمیتی ندارد.

مارک تجاری و ماندگاری کالا
مارک‌های تجاری نیز یکی دیگر از محرک‌های قوی در جهت جلب نظر مشتری به حساب می‌آیند، مارک‌های تجاری در گسترش ارتباط میان مشتری و کالا و آشنایی بیشتر با سطح آرامش و راحتی کالای مذکور بسیار موثر است، همچنین در شرکت‌های کوچک یا افرادی که به تنهایی تجارت می‌کنند زمان ماندگاری کالای آنان برتر از مارک‌های تجاری در نظر مشتریان است.

انعام
به مشتریان خود تخفیف یا هدیه‌ای یادبود دهید و آن دسته که از کالای شما راضی هستند را تشویق کنید تا آن را در بین افراد دیگر رواج دهند و به مشتریان قدیمی از طریق فرستادن ایمیل یا کارت‌های زیبا و جدید کمک کنید تا کالای شما را به یاد آورند.

موارد مذکور را روهاندا آبرامس مدیر برنامه‌ریزی خرید یکی از شرکت‌های آمریکایی و مسئول چاپ چندین کتاب در این زمینه مطرح کرده است که امیدوار است در افزایش کارایی شما به عنوان یک فروشنده در یک شرکت یا مکان دیگری موثر واقع شود.

دو سوم میلیاردها کارآفرین هستند

مشکلات و موانع کارآفرینی

جوانان معمولا به خاطر ترس از شکست و ناکامی و نداشتن سرمایه یا فشاری که روی آن‌هاست، یک کار مستقل را شروع نمی‌کنند و محققان بر این باورند که مهم‌ترین دلیل این ترس این است که جوانان امروز الگوی مناسبی از کارآفرینان جوان گذشته ندارند که از آن‌ها پیروی کنند‎.

‎بررسی‌ای که سازمان انگلیسی‎ Enterprise Insight ‎انجام داده است درباره این نکته بحث کرده که ادبیات کارآفرینی در دهه 1980 شروع شده ولی دیگر تغییری نکرده و در آن دوره کارآفرینان قدیمی سعی کردند راهی برای نسل بعدی باز کنند. این سازمان می‌گوید کارآفرینان جوان اغلب تمایل دارند که جایگاه خود را در دنیا پیدا کنند و اثری از خود باقی بگذارند اما این ادبیات که مناسب دوره کنونی نیست و ترس از شکست و فشاری که از سوی خانواده، معلم و دوستان برای پیدا کردن شغل بر جوانان وارد می‌شود، باعث شده که آن‌ها از محقق کردن ایده‌هایشان چشم‌پوشی کنند‎.

‎در اینجا این فرض وجود دارد که اکثر جوانان فاقد مهارت‌های تجارتی و کاری هستند از این رو باید کسی مستقیما آنان را هدایت کند و به آن‌ها یاد دهد که چگونه در این عرصه فعالیت کنند و سیاست‌گذاران باید بدانند که اگر جوانان حمایت شوند و به کارآفرینی تشویق شوند، بسیاری به شروع یک کسب‌وکار جدید تشویق می‌شوند‏‎.

‎این به آن معنی است که باید شبکه‌ای منسجم برای جوانان ایجاد شود که بر تحقق ایده‌های جوانان، ارتقای الگوی موجود و خلق فرصت‌های کاربردی و عملی تاکید و تمرکز دارد‎.

‎این سازمان همچنین به ایجاد یک استرتژی ملی برای توسعه کسب‌وکار در میان جوانان پرداخته است. مدیر ارشد اجرایی این سازمان می‌گوید: «ادبیات و مفاهیم دهه 1980 اکنون جوابگوی نیازهای نسل جوان نیست‎.»

‎اکنون دو دهه از خلق این ادبیات گذشته ولی ما هنوز از آن دست برنداشته‌ایم و از همان کارآفرینان برای توسعه کسب‌وکار در سال 2006 استفاده می‌کنیم. او اضافه می‌کند: «البته ما نمی‌گوییم که نمی‌توان از کارآفرینان آن سال‌ها چیزی یاد گرفت اما نکته اینجاست که جوانان بیشتر از افراد هم سن و کسانی که متعلق به نسل خودشان باشند الگو می‌گیرند و گفته‌های آن‌ها را بیشتر قبول دارند.» او می‌گوید که نسل جدید افراد جوان که مشتاقند اثری از خود به جا بگذارند و جایگاه خود را پیدا کنند، به درستی نمی‌دانند که یک «کسب‌وکار» واقعا چیست‏‎.

‎به گفته این مدیر، فرهنگ جوانان تغییر کرده است و ما باید معنی «کسب‌وکار» را دوباره تعریف کنیم تا برای انگیزه‌ها و آرزوهای آن‌ها معنی‌دار و با مفهوم باشد. نباید از دیدگاهی که اصلا مطابق نیازهای روز نیست به آن‌ها نگاه کنیم. ترس از شکست و نوع سیستم آموزشی باعث می‌شود که جوانان به کارهای مطمئن که ریسک آن‌ها کم است تمایل داشته باشند تا به جست‌‌وجوی فرصت‌های جدید بپردازند‎.

‎او اضافه می‌کند: «ما باید فرهنگی را رواج دهیم که جوانان فعالانه در پی محقق ساختن ایده‌ها و آرزوهایشان باشند‎.»

با نزول وضعیت اقتصادی جامعه دانشجویان مراکز آموزش کارآفرینی با ترک کلاس‌های خود روانه کلاس‌هایی می‌شوند که به نظرشان می‌تواند آینده‌ مطمئن‌تری برای آن‌ها داشته باشد. در زیر 8 دلیل برای رهایی از ترس شروع یک کسب‌وکار آمده است‏‎:

1. تجربه کسب می‌کنید! شروع و اداره کسب‌وکار شخصی راهی است به سوی کسب تجارب ارزشمند‎.

2. چیزی از دست نمی‌دهید، اکثر دانشجویان هزینه‌های خود را از طریق والدینشان تهیه می‌کنند و به طور کلی آن‌ها موظف به پرداخت هزینه‌های زندگی نیستند. به همین دلیل در بدترین شرایط حتی اگر کسب‌وکار شما با شکست روبه‌رو شود، شما تجاربی خواهید داشت که شانس موفقیت شما را در آینده افزایش خواهد داد و اتفاق خوبی که می‌توانید انتظار آن را داشته باشید، آن است که به سرمایه‌دار بزرگی تبدیل شوید‎.

3. طبق گفته‌ «توماس استینلی» و«ویلیام دنک» نویسندگان کتاب «مغز میلیونر»، 3/2 میلیونرها کارآفرین هستند اگر شما به فکر کسب و پول بسیار هستید، باید کارآفرین باشید. به این ترتیب شما علاوه بر حقوق از مزایا و محاسن زیادی برخوردار خواهید شد، شما حتی می‌توانید طرح کس‌ کارتان را بفروشید. «مایکل فاردیک»، کارآفرین جوان موفق، در 16 سالگی توانست طرح شغلی خود را به قیمت یک میلیون دلار بفروشد‎.

4. ارزش و اعتبار شما افزایش می‌یابد. شروع کسب‌وکار در دوران تحصیلی‌تان، ارزش چیزی که از آن به شما تعبیر می‌شود را افزایش خواهد داد. برای مثال یک فرد معتبر می‌تواند کتابی را به چاپ برساند یا در شرکت‌ها و ادارات به مقامات بالا دست یابد‎.

5. ایجاد و انجام یک کسب‌وکار سودمند در مدت زمان طولانی نسبت به استخدام شدن در شغلی ریسک کمتری را متوجه شما می‌کند. برای مثال کافی است فقط به آمارهای اقتصادی اخیر توجه کنید. ده‌ها هزار نفر از کار اخراج شده‌اند؛ اما من می‌توانم تضمین کنم که صاحبان کسب‌وکارهای سودمند، هنوز مشغول کار خود هستند. آن‌ها آخرین کسانی هستند که در طوفان‌های اقتصادی غرق می‌شوند. صاحبان کسب‌وکار موقعیت‌های زیادی برای جذب و دریافت پول دارند، در حالی که حقوق شما به عنوان یک کارمند استخدام شده، تنها از یک مسیر تامین می‌شود و این همان جنبه ریسک‌پذیر بودن مسئله می‌باشد‎.

6. شما خیلی چیزها در مورد خودتان یاد می‌گیرید، چیزهایی می‌آموزید که هرگز در مدرسه به شما آموزش داده نمی‌شود. علاوه بر این کارآفرینی ترکیبی از تمام سیاست‌های مورد نیاز برای یک شغل است و نیازمند اطلاعاتی در مورد بازاریابی، حسابداری، مدیریت و اجرا می‌باشد و داشتن اطلاعاتی در مورد این مسائل دید شفاف و روشنی نسبت به اطراف‌تان به شما می‌دهد و شما می‌توانید در مورد رشته‌ تحصیلی مورد علاقه‌تان در آینده و همچنین هدف‌هایتان بهتر تصمیم بگیرید‎.

7. صاحب اختیار هستید. قوانین را شما تعیین می‌کنید. این شما هستید که ساعات کاری و افراد مورد نیاز را انتخاب می‌کنید. شما می‌توانید کسب‌وکارتان را مطابق با علایق‌تان بسازید. اگر به هنر علاقه‌مند هستید، کسب‌وکاری مربوط به طراحی ایجاد کنید، اگر به بازاریابی علاقه دارید، کالایی را انتخاب یا تولید کنید و آن را بفروشید و اگر به نویسندگی علاقه دارید، کتابی بنویسید و آن را منتشر کنید و به فروش برسانید‏‎.

8. شما بزرگ می‌شوید. من به شخصه به سبب ایجاد کسب‌وکار، از نظر فکری رشد بسیاری کردم. پیش از این به سختی در مقابل یک جمع سخن می‌گفتم ولی اکنون یکی از مواردی است که بسیار به آن علاقه دارم. کسب‌وکار من سبب شد که خیلی چیزها در مورد خودم یاد بگیرم. من اکنون می‌دانم که برای همیشه می‌توانم کارآفرین باشم و به موفقیت دست یابم‏‎.